Jumping!

23. května 2013 v 13:09 | LuCa.. píše x) |  FITNESS

Co je jumping?

Jak je už z názvu "jumping" zřejmé, rozhodně se nejedná o relaxační sport. Základem jsou různorodé skoky na malé trampolíně, kterou má každý návštěvník jen pro sebe. Při skákání se můžeš kdykoli chytit pevného madla, který pomáhá při koordinaci a zajišťuje i tvou bezpečnost při náročnějších cvicích. Jumping je dost náročný sport, zkus si představit, že hodinu poskakuješ na trampolíně. Můžeš si tak být jistá, že se pořádně zapotíš, ale také proto je jumping jako stvořený pro zdravé hubnutí. Na rozdíl od jiných klasicky "dívčích" aktivit, jako je například aerobik, máš pro sebe vyhrazený vlastní prostor, takže se nemusíš bát, že by ses do sálu nemohla vejít, nebo tě někdo "utlačoval". Jumping je velice oblíben také pro originalitu každé hodiny, nikdy nezažiješ to samé. Na malých trampolínách se vyblbneš a zároveň tvaruješ svou postavu.

Jaké svaly jumping posiluje?

Jen málo sportů se může pochlubit tím, čím právě jumping. Díky tomu, že cvičíš na nestabilní trampolíně a ne na pevné zemi, dochází k průběžnému posilování hlubokých zádových a břišních svalů, což napomáhá správnému a zdravému držení těla. Navíc se po celou hodinu střídají sekvence s různě namáhavými cviky (sprinty, silové prvky) a nakonec je završena finálním strečinkem a posilováním břišních svalů, takže jumping ti poskytne opravdu vyváženou a celistvou tělesnou aktivitu.

Jumping - na co si dát pozor?

Jako každý sport, i jumping má několik jednoduchých zásad, které je třeba dodržovat. Na hodinu si rozhodně vezmi pevnou obuv, která je základem kvalitního cvičení. Co se oblečení týče, žádná omezení nejsou, zkrátka cokoli, co ti nebude vadit při skákání. Musíš si uvědomit, že jumping je hodně náročný a pořádně se zapotíš, přibal proto dostatek tekutin. Při samotných skocích se nemusíš snažit vyskočit vysoko, právě naopak. Skoky by měly být nízké, sílu převeď do nohou. Cena jedné lekce jumpingu se pohybuje kolem stokoruny.

source: kamoska.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama