FITNESS

Total body cardio kickboxing workout

1. prosince 2013 v 11:52 | LuCa.. píše x)

Blogilates... Cassey a její sestra :)

Omyly ve fitness

17. listopadu 2013 v 16:21 | LuCa.. píše x)

1. Tuk se začíná spalovat až po 30 minutách cvičení
Omyl → Která z nás má dnes času nazbyt! Možná i vy jste si už mnohokrát řekla: teď bych měla čtvrt hodinky volno, ale přece nemá smysl na takovou chvilku vytahovat rotoped. Stejně se tuk spaluje až po 20 - 30 minutách cvičení. Tolik času nemám... Jenže pozor! "Zázračná" hranice, za kterou začínáme při cvičení spalovat tuk, je další z řady hloupostí. Již od první sekundy, kdy se začneme hýbat, se v těle uvádí do chodu řada mechanismů, které slouží ke spalování kalorií. Je ovšem pravda, že až po 20-30 minutách je dosaženo optimálního spalování. Po skončení sportovní aktivity navíc zůstává látková výměna zrychlená po dalších přibližně 24 hodin. Takže každá chvilka strávená pohybem je vám k dobru!

2. Jen neustálá dřina je zárukou úspěchu
OmylVěděly jste, že o úspěchu tréninku rozhodují pauzy? Určitě to znáte: konečně jste se rozhodla něco se sebou udělat a s obrovským nadšením jdete tři dny po sobě běhat, cvičit nebo plavat. A čtvrtý den si nemůžete ani zavázat boty, jak vás všechno bolí… Tělo se totiž musí po každém výkonu zregenerovat, a to chce svůj čas: při vytrvalostním sportu 24-36 hodin, při silovém sportu 48-72 hodin a při tréninku koordinace dokonce 72 až 96 hodin. V této fázi dochází k tzv. superkompenzaci a tělo vyjde ze zátěže posílené. Pokud budete tento princip ignorovat, můžete si sportem i škodit. Chcete-li přesto sportovat denně, uspořádejte svůj program tak, aby se velké svalové skupiny v jednotlivých dnech střídaly a měly čas na regeneraci. Pokud jeden den běháte, zařaďte na další den posilování horní části těla, aby si nohy odpočaly. V pauzách vaše tělo sílí!

3. Hubený člověk = zdravý člověk
Omyl → Jasně, že když máš pěkných pár kilo navíc, tvoje tělo tím trpí a rozhodně mu to na zdraví nepřidá. Jenže ani hubený nemusí nutně znamenat zdravý. Třeba ti, co drží bláznivé diety, ochuzují své tělo o potřebné látky. Lidé, kteří zas přehnaně sportují, spalují hlavně sacharidy a bez nich je člověk malátný a bez energie. Pokud energii nedoplní, může klidně i omdlít a ublížit si.

4. Při běhu se ti vytahají prsa
Omyl → Běh tvým prsům neuškodí, spíš naopak. I na běh ale určitě obleč sportovní podprsenku. Při běhu se celý tvůj organismus prohřeje a lépe prokrví a tím se posiluje - a to platí i pro prsa. Pravidelným běháním samozřejmě odbouráváš z těla tuk, a protože prsa jsou tvořena hlavně tukem, můžou prostě viditelně zhubnout. Rozhodně se ale nemusíš bát, že by běh měl destruktivní vliv na jejich tvar.

5. Když si dáš fakt do těla, stačí cvičit jednou týdně
Omyl → Odborníci doporučují cvičit třikrát až pětkrát týdně, vždy maximálně hodinu. Jedině pravidelný trénink a rozumná zátěž ti zaručí, že budeš štíhlá a ve formě. Pokud bys cvičila nárazově, ale o to intenzivněji, koleduješ si maximálně o pěkné namožení svalů, o kterém budeš vědět ještě celý další týden.

6. Před cvičením se nejí
Omyl → Jasně, že nepůjdeš cvičit hned potom, co jsi zdlábla celé menu v mekáči. To by tě totiž v břiše pěkně tlačilo a vůbec by se ti necvičilo dobře. Jít ale cvičit hladová také není dobře, protože bez dostatečné hladiny cukru v krvi, kterou zvyšuje právě přísun jídla, by se ti při cvičení mohlo udělat zle. Navíc studie dokázaly, že to správné jídlo před cvičením zvyšuje výkon a urychluje spalování. Nejpozději dvacet minut před tréninkem si dej třeba cereálie nebo tmavé pečivo s plátkem šunky a sýra.

7. Činky jsou jen pro chlapy
Omyl → Z čeho mají kulturisté tak veliké svaly? Na svědomí je má nejenom pravidelný trénink, ale i hormon testosteron. Toho máme my holky mnohem méně (až třicetkrát méně), navíc máme úplně jinou stavbu těla a podíl svalů, takže zvedáním činek z tebe mužatka určitě nebude. Naopak ti to prospěje, protože se ti zlepší proudění krve v žilách, posilování pomáhá i při bolestech zad a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Cardio workout with Cassey

3. listopadu 2013 v 16:36 | LuCa.. píše x)
Čauky :)) dneska přináším video s Cassey (snad to píšu správně :D)
určitě ji všichni znáte:)

Motta

13. září 2013 v 13:12 | LuCa.. píše x)

Přidávám nějaká inspirační motta :)))))


''Když máš chuť se na to vykašlat,
vzpomeň jsi , proč jsi ZAČALA!''

''Respekt si nezasloužíš vyprávěním
o tom, co se chystáš udělat''

''Pokuď Tě už nebaví začínat
pořád znovu, tak se přestaň VZDÁVAT!''

Tabata workout

3. září 2013 v 15:12 | LuCa.. píše x)

Už jste slyšeli o cvičení Tabata?

• Já jsem se o něm dověděla včera, když jsem projížděla blogy o fitness apod., tohle cvičení mě zaujalo, jelikož to není nic dlouhého a co by se nedalo zmáknout. Ale nic není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.

Co to tedy je?

• Tabata je metoda intervalového tréninku, na kterou přišel japonský vědec, po kterém se tato metoda pojmenovala. Jde o zajímavý způsob jak zvýšit anaerobní a aerobní kondici současně. Je to zvláštní metoda, kterou mohou cvičit snad všichni. Technicky vzato vypadá velice jednoduše, ale na druhou stranu je neuvěřitelně náročná.

Jak se Tabata cvičí?

1. vyberete si jeden cvik, který chcete cvičit (např. dřepy, kliky... je jen na Vás)
- tento cvik cvičíte po dobu 20 sekund, tolik kolik jich zvládnete udělat.
2. poté 10 sekund odpočíváte
3. naposled opakujete ještě 7x

Celé to trvá pouhé 4 minuty!!

Jak to asi tak vypadá?

6 tipů pro super salát?

1. září 2013 v 12:48 | LuCa.. píše x)

1) Začněte kreativně
~ Salát nemusíte vždy vystavět na listech ledového salátu. Nahraďte ho špenátem, rukolou, čekankou nebo polníčkem.

2) Napumpujte salát proteiny
~ Sáhněte i po něčem jiném než po zelenině. Zkuste uzenou makrelu, tuňáka, krevety, kuře nebo tofu.

3) Přidejte barvu
~ Nejkrásnější saláty hýří barvami. S tím vám pomůže červený pepř, řepa, červené fazole, karotky, červená cibule, avokádo nebo kukuřice.

4) Zjemněte chuť
~ Měkký sýr typu lučina, tofu nebo cottage dodá salátu jemnost a vašemu tělu vápník.

5) Zvýrazněte aroma
~ Sladkým, pálivým nebo kyselým získá salát na rozmanitosti a zajímavosti. Co nezvládnou bylinky, o to se postará ovoce (citron, pomeranč, grapefruit, fíky) nebo zázvor.

6) Navrch něco chřupavého
~ Jako třešničku na dortu přidejte pekanové, makadamové či vlašské oříšky, arašídy, mandle, slunečnicová semínka, kousky chleba pita nebo celozrnné krutony. Vytvářejí k zelenině příjemný chuťový kontrast.

Stop fat - 10 tips

1. září 2013 v 12:40 | LuCa.. píše x)

 • Honí tě mlsná? Místo toho, aby jsi snědla čokoládu si dej jablko nebo jiné sladké ovoce.
 • Pokaždé když jdeš kolem ledničky, otevřeš jí a podíváš se, co je tam dobrého? NUDÍŠ SE! Najdi si aktivity, kterými zabiješ nudu. Čti si, zacvič si nebo se jdi jen projít.
 • Nejez ve spěchu, stresu, u notebooku nebo televize, v autě. Od čeho jsou stoly?
 • Jídlo si dávej na menší talířek, budeš toho mít "více". Jez alespoň trochu pravidelně.
 • Během jezení jídlo zapíjej.
 • Prohlížej si modní časopisy. Dobrá motivace je důležité. No ne?
 • Coca-colu, Pepsi a Kofolu nahraď čistou vodou, bylinkovým nebo zeleným čajem.
 • Alespoň 20 minut denně věnuj cvičení či pohybu.
 • Nedívej se na pořady o vaření, neprohlížej si recepty, když jsi hladová.
 • Než jdeš nakupovat najez se, alespoň pak nebudeš mít chuť sníst celý obchoďák.

10 důvodů, proč zhubnout.

18. srpna 2013 v 9:27 | LuCa.. píše x)

Možná se vám zdá, že nějaké to kilo navíc není zas tak hrozné.

Konečně hodně se schová pod šaty a stejně se říká,

že ženská má být pořádná, a ne "jako opuchlá nit".

Nemusíte být zrovna hubená, ale nosíte-li s sebou víc kilo, než je nutné, počítejte dřív nebo později s komplikacemi.

1) MÁTE BOLESTI KLOUBŮ
- pohybový aparát nadváhou a obezitou silně trpí. Čím víc kilo navíc, tím větší potíže. Trpět budou hlavně kolena a kyčle, ke slovu se ale nepochybně přihlásí i záda. Kyčle a kolena bývají postiženy artrózou, co se týče páteře, ta je často deformována tím, jak ji táhne břicho. To samozřejmě značně zhoršuje bolesti zad. Obezita ostatně může deformovat i kosti a klouby. Poškození kloubů z nadváhy je nevratné, nicméně prevence je v tomto ohledu více než účinná.

2) MÁTE POTÍŽE S DÝCHÁNÍM
- protože podkožní tuk tlačí na plíce, mívají obézní lidé potíže s dechem. Dochází k tzv. hypoventilaci, tedy mělkému dýchání. Následkem toho bývají obézní lidé unavení. A nejen to. Každé kilo navíc komplikuje i běžný pohyb. Není tak výjimkou, že obézní lidé se zadýchají i při prosté chůzi, natož při chůzi do schodů nebo při sportu.

40 jednoduchých kroků, k vytouženému cíli

18. srpna 2013 v 9:22 | LuCa.. píše x)

1. Mějte se rádi takoví, jací jste.
2. Neočekávejte od sebe zázraky.
3. Nehubněte pro cizí, ale jen sami pro sebe.
4. Vytvořte si seznam toho, čeho byste chtěli docílit.
5. Jděte si pomalými, ale smysluplnými kroky za vytouženým cílem.
6. Chvalte se za každou věc, která se vám povede splnit.
7. Nepolevujte a ani se netrestejte za to, když se vám něco hned nepovede.
8. Neodměňujte se jídlem, ale spíše příjemným zážitkem.
9. Netrapte se tím, že vaše váha jde dolů pomalu.
10. Místo vážení se měřte kolem pasu.

7 rad k úspěšnému hubnutí

17. srpna 2013 v 17:14 | LuCa.. píše x)

 1. Sytá, ale nízkokalorická jídla → "Nechtěla jsem se trápit hlady, a tak jsem do svého jídelníčku zařadila co nejvíce potravin, které mají i při nízkém počtu kalorií schopnost zaplnit žaludek," prozrazuje osmadvacetiletá Markéta strategii, díky níž se jí podařilo shodit šest kilogramů. Následujte jejího příkladu a naordinujte si ovesnou kaši, která je nejsytější snídaňovou variantou, a jako přílohu si k obědu co nejčastěji dejte pečené brambory, které jsou třikrát sytější než pečivo. Co se ovoce týče, pocit plného žaludku ve vás nejspolehlivěji vyvolají pomeranče a jablka, jež jsou neocenitelnou zásobárnou vlákniny.

30 triků pro hubnutí

17. srpna 2013 v 17:14 | LuCa.. píše x)

1. I když při dietě musíte snížit svůj dosavadní příjem energie, neznamená to, že byste se měla trápit hlady. K obědu, ale zejména k večeři, upřednostňujte zeleninová jídla v kombinaci s bílkovinami. Ty vás lépe zasytí.

2. Snídaně je základ - svůj metabolismus nastartujte snídaní. Je totiž dokázáno, že ten, kdo nesnídá, má s redukcí hmotnosti větší problémy. Ovšem i snídaně by měla být střídmá.

3. Rozplánujte si na den pět až šest porcí ovoce a zeleniny. Ovoce konzumujte dopoledne, protože je větším zdrojem energie a obsahuje více cukrů. Ananas, papája, kiwi, meloun, jahody, mango, zelí, chřest, papriky přispívají k aktivaci metabolismu bílkovin, tuků a sacharidů.

Cviky v animacích 2

17. srpna 2013 v 16:46 | LuCa.. píše x)

Štíhlá i v létě

17. srpna 2013 v 14:49 | LuCa.. píše x)

Léto je ideálním obdobím pro redukci váhy.

Strava na dovolené ale vaše hubnutí může dokonale pokazit.

Pizza, zmrzliny, ledová tříšť... Ani jedno vám při

shazování kil moc nepomůže.Našli jsme pro vás sedm nejčastějších letních zabijáků štíhlé linie.

1. OVOCE
○ Také patříte k zastáncům letní diety pouze o ovoci a zelenině s omezením ostatních potravin? Tak tady pozor! Ovoce má hodně sacharidů a po konzumaci velkého množství rozhodně nezhubnete. O nedostatku mnoha živin, které v ovoci nejsou, ani nemluvě. Například větší banán má přibližně 500 kJ, což odpovídá energetické hodnotě klasické housky. Pokud si dáme dva, znamená to, že jsme právě přijali stejné množství energie jako ve 150 g kuřecího steaku s bramborem. Uvažte tedy, jaké ovoce a kolik si při dietě vybíráte. Třeba jahody nebo černý rybíz mají kalorií o více než polovinu méně.

Web stránky o hubnutí

9. června 2013 v 10:43 | LuCa.. píše x)

☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼ ☼

Kalkulačka kalorií

2. června 2013 v 11:55 | LuCa.. píše x)

Našla jsem na jedné stránce kalkulačku kalorií, najdete
tam spousty jídel - pečivo, těstoviny, mléčné výrobky, maso,
cukrovinky a další... Také Vám to spočítá gramy tuku, bílkovin
a sacharidů.

Tak neváhejte a mrkněte na to >> ZDE

Tone it up SERIES o.1

2. června 2013 v 9:34 | LuCa.. píše x)

zdroj: youtube.com

mrkněte i na oficiální stránku tone it up :) >> ZDE

Dej si jednou za čas Vitaminovou bombu!

31. května 2013 v 20:11 | LuCa.. píše x)

O co jde? Ráno si dej hroznové víno, ke svačině jablko, po obědě zase hroznové víno,
odpoledne meruňky, večer banán! Základní pravidlo je - jíst 5 porcí ovoce denně.
Je fakt, že někomu jen ovoce stačit nebude, proto si k obědu a večeři dej zeleninový salát
s plátkem celozrnného pečiva. TIP! Jaké ovoce a kdy ho budeš jíst, záleží jen na tobě.
A pokud budeš chtít změnu, tak můžeš ovoce vymačkat a pít jako šťávu, to se taky počítá.
Výhody: Díky přísunu vitamínů budeš fit a posílíš i svůj obranyschopný systém. Navíc rostlinné
látky obsažené v ovoci zlepšují stav pokožky.
Nevýhody: Ovoce zasytí a nenechá moc prostoru pro něco jiného. Tvoje postava z toho
sice bude mít radost, ale tvoje tělo potřebuje i uhlohydráty a na to bych neměla zapomínat.
Výsledek: "Ovocný den" je velmi dobrý základ pro zdravou výživu. Díky třem čtyřem porcím
ovoce, troše zeleniny a celozrnným produktům se zdravě zbavíš drobných faldíků.

Sestavujeme si vlastní cvičební plán

30. května 2013 v 16:08 | LuCa.. píše x)

Co je to cvičební plán a na co se zaměřit

☼☼☼ Plán cvičení nám pomáhá "donutit" se pravidelně ke cvičení a dosáhnout svých cílů,
které mohou být různé - redukce hmotnosti, tvarování postavy,
zlepšení zdravotního stavu a podobně. Do cvičebního plánu můžete zahrnout
domácí cvičení i cvičení ve fitness centru. Osobní cvičební plán si můžete
nechat sestavit profesionálním trenérem, nebo si jej můžete vytvořit sami.

Hubnete na léto? Začněte snídaní!

28. května 2013 v 15:32 | LuCa.. píše x)

Zrychlete váš metabolismus a udržte si váhu dole

Odborníci varují před bezmyšlenkovitým cvičením, které na úbytek hmotnosti
ani nemá vliv. Pro účinné hubnutí je vhodné jakékoli aerobní cvičení, které vydržíte
provádět nejméně 45 minut třikrát týdně. Cokoli pod tyto limity nemá smysl.
Můžete cvičit denně půl hodiny třeba po celý rok a změny se na svém těle nedočkáte.

Test PPP

24. května 2013 v 12:10 | LuCa.. píše x)
~ Na jednom blogu jsem našla test - poruchy příjmu potravy.
Vyzkoušejte ho i Vy! ZDE

Test Vám ukáže procenta u těchto ukazatelů (čím vyšší %, tím větší riziko):
 • negativní vztah k sobě, k jídlu
 • mentální anorexie
 • bulimie
 • záchvatovité přejídání
 • deprese
 • perfekcionismus
 • nedostatek informací
Mě vyšlo → klik na C.Č.

Jumping!

23. května 2013 v 13:09 | LuCa.. píše x)

Co je jumping?

Jak je už z názvu "jumping" zřejmé, rozhodně se nejedná o relaxační sport. Základem jsou různorodé skoky na malé trampolíně, kterou má každý návštěvník jen pro sebe. Při skákání se můžeš kdykoli chytit pevného madla, který pomáhá při koordinaci a zajišťuje i tvou bezpečnost při náročnějších cvicích. Jumping je dost náročný sport, zkus si představit, že hodinu poskakuješ na trampolíně. Můžeš si tak být jistá, že se pořádně zapotíš, ale také proto je jumping jako stvořený pro zdravé hubnutí. Na rozdíl od jiných klasicky "dívčích" aktivit, jako je například aerobik, máš pro sebe vyhrazený vlastní prostor, takže se nemusíš bát, že by ses do sálu nemohla vejít, nebo tě někdo "utlačoval". Jumping je velice oblíben také pro originalitu každé hodiny, nikdy nezažiješ to samé. Na malých trampolínách se vyblbneš a zároveň tvaruješ svou postavu.

Jaké svaly jumping posiluje?

Jen málo sportů se může pochlubit tím, čím právě jumping. Díky tomu, že cvičíš na nestabilní trampolíně a ne na pevné zemi, dochází k průběžnému posilování hlubokých zádových a břišních svalů, což napomáhá správnému a zdravému držení těla. Navíc se po celou hodinu střídají sekvence s různě namáhavými cviky (sprinty, silové prvky) a nakonec je završena finálním strečinkem a posilováním břišních svalů, takže jumping ti poskytne opravdu vyváženou a celistvou tělesnou aktivitu.

Jumping - na co si dát pozor?

Jako každý sport, i jumping má několik jednoduchých zásad, které je třeba dodržovat. Na hodinu si rozhodně vezmi pevnou obuv, která je základem kvalitního cvičení. Co se oblečení týče, žádná omezení nejsou, zkrátka cokoli, co ti nebude vadit při skákání. Musíš si uvědomit, že jumping je hodně náročný a pořádně se zapotíš, přibal proto dostatek tekutin. Při samotných skocích se nemusíš snažit vyskočit vysoko, právě naopak. Skoky by měly být nízké, sílu převeď do nohou. Cena jedné lekce jumpingu se pohybuje kolem stokoruny.

source: kamoska.cz

5 důvodů, proč ta ručička na váze neukazuje dolů

23. května 2013 v 13:04 | LuCa.. píše x)

Light potraviny, platby kartou, každodenní cvičení,
workoholismus a nedostatek spánku zabíjí hezkou postavu.
Uprav těchto 5 špatných zvyků a uvidíš, že i ty se budeš cítit lépe.

V obchodě kupuješ potraviny s označením light, hodně cvičíš,
ale tvoje váha přesto stále neklesá? Třeba nejde jen o kalorie. Spoustu věcí
totiž nemusíš dělat dobře. Zkus si na těchto 5 otázek odpovědět,
a pokud aspoň na jednu odpovíš ANO, našla jsi svou dietní chybu.
Zkus jí přelstít a uvidíš, že tvé úsilí nad úbytkem kilogramů bude konečně odměněno.

Cviky na zadek

23. května 2013 v 12:54 | LuCa.. píše x)

Cviky na zadek


Právě hýždě patří k jedněm z nejproblematičtějších částí ženského těla. Jde o to, že se v těchto partiích ukládá velké množství tuku a je velmi těžké se ho zbavit a zadeček vytvarovat tak, aby vypadal pěkně. Možná právě proto je jedna z nejčastějších otázek u žen a dívek: "Jaké tedy existují cviky na zadek? Budu mít díky tomu, že cvičím cviky na zadek pěkný zadek?". Také se ti hlavou honí podobné otázky? Čti dále a dozvíš se mnoho tipů a triků, které ti pomohou zadeček vytvarovat.

Kaloričtí zabijáci

21. května 2013 v 14:20 | LuCa.. píše x)

1. Myslete, než se zakousnete
Kolegyně, spolužačka, kamarádka, sestra přinese koblížky nebo včerejší bábovku a všem bez rozdílu nabídne. První kalorie jsou velice důležité, proto sladkosti, které obsahují jen cukry (tzv.prázdné kalorie), vám jen uškodí! Co je lepší krátkodobá chuť, nebo pevná vůle držet se vašich hubnoucích cílů?

2.Džusíček
Pokud máte rády džus, zadržte. Džusy jsou z velké míry doslazovány a tak byste začala hned od rána se slušnou kalorickou porcí. Místo umělého ovocného nápoje si vymačkejte šťávu z čerstvých pomerančů, nebo ještě lépe vypijte sklenici vody a vedle si oloupejte jeden šťavnatý a sladký pomeranč plný vitamínů a vlákniny, díky níž nebudete mít hlad až do oběda. Můžete se také zaměřit na šťávy bez konzervantů a přidaného cukru, ovšem si asi trochu připlatíte :-/

Zakázané věci při hubnutí

18. května 2013 v 14:07 | LuCa.. píše x)

~ Na co si dát bacha, když hubneme:

 • DEJ SI POŘÁDNOU SNÍDANI
>> Jez hlavně ráno. I když na to nejsi zvyklá, zkus to a uvidíš, že se to vyplatí! Dej si třeba jogurt, tmavý toast, vajíčka nebo cereálie s mlékem a oříšky, ať nastartuješ metabolismus.
 • CO NEJVÍCE VODY PRO KRÁSU
>> Nedostatek tekutin doslova ubližuje tvému tělu. Snaž se vypít kolem tří litrů neperlivé vody denně, stejně jako to dělají povinně všechny modelky a uvidíš, jak se ti brzy zlepší pleť!
 • MÍSTO KAFE SI DOPŘEJ DŽUS NEBO ZELENÝ ČAJ
>> Kofein obsahuje toxické látky a zadržuje vodu v těle. Dej si raději čerstvý džus nebo šálek zeleného čaje, který zrychlí tvůj metabolismus.

 
 

Reklama